Danışan Yorumları

S.Ç (Danışan)

Dermatoloğumun vitiligo teşhisi ve psikolojik danışmanlık almam tavsiyesi ile bir arayışa girdim. Diyetisyenimin de tavsiyesi ile Romina Hanım ile tanıştık. Kendisinin danışmanlığı, daha önce danışmanlık aldığım kişilerden çok farklı ve etkisini ilk seanstan beridir hayatımda hissediyorum. Sanki bir arkadaşımla konuşuyor gibi rahat, hatta daha bile rahat, bir yargılama ya da yerilme hissi duymadan olayları ve hislerimi çekinmeden paylaşabiliyorum. Olaylara bakış açım, iş yerinde yüklendiğim stres ve stres kaynaklarıyla baş etme yöntemlerim bir hayli iyileşti. Kendimi dünyadan soyutlanmış, pek çok şeyden elimi eteğimi çekmiş gibi hissederken tekrar kendi kendimle bağımı kurduğumu hissetmeye başladım. Romina Hanım’ın danışmanlığı sayesinde hem stresten eskisinden olduğundan daha az etkileniyorum hem de diyetimi daha iyi uygulayabiliyorum. Kendime güvenim ve istediğim şeyleri başarabileceğim hissim de arttı. Özellikle daha önce başka psikolog/psikiyatrlarla çalışmış ama hayal kırıklığına uğramış kişilerin Romina Hanım ile tanışmalarını dilerim.

S.B. (Danışan)

Romina Hanım ile yaklaşık altı ay önce,hayatımdaki her şeyin çok karanlık ve karmaşık olduğu bir dönemde tanıştım.Hiç beklemediğim bir şekilde karşısındaki koltuğa oturduktan yaklaşık on,on beş dakika sonra bazı dostlarıma bile anlatırken tereddüt ettiğim şeyleri ona anlatırken buldum kendimi.Romina hanımla her görüşme sırasında ve sonrasında hayatımla ,ondan önemlisi kendimle ilgili çok şaşırtıcı farkındalıklar yaşıyorum ve bu gerçek anlamda beni keyiflendiriyor.Beni mutsuz eden şeyleri gözardı ederek değil,hakkını vererek üzüldüğüm takdirde tamamen üstesinden gelebileceğimi fark ettirdi bana.Sayısını unuttuğum kaygıların kendime doğru soruları sorarak yok olabileceğini gösterdi.En önemlisi yaşadıklarımın bana sağladığı faydaları,kendimi sevmenin ve kabullenmenin önemini ve yaratabileceği farkları bana kanıtlar sunarak gösterdi ve göstermeye sabırla devam ediyor:)Romina hanımla seanslarımızın en sevdiğim yanı,seansların ofisinden çıktığım an bitmiyor olması.Çünkü seanstan bir kaç saat ya da bir kaç gün sonrasında bile önceden sorduğu bir sorunun cevabı beklenmedik bir anda kendiliğinden ortaya çıkıyor ve bu her seferinde beni şaşırtıyor.Tüm bunların yanı sıra her seanstan, en çok ihtiyacını hissettiğim ve yoksunluğundan yakındığım ‘umut’ hissiyle ayrılıyor olmak bana tarifi zor bir mutluluk yaşatıyor.Güler yüzüyle ve samimiyetiyle bana kendimi çok iyi hissettirdiği için kendisine teşekkür ediyorum..Hayatın üstesinden gelemeyeceğinden şüphe duyan herkese Romina hanımı tavsiye ediyorum..

A.B. (Danışan)

Romina Hanım ile yaklaşık 8 ay evvel tavsiye üzerine tanıştık. O süreden beridir de hala danışanı olarak görüşmeye devam ediyorum.Hayatımdaki hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimi düşündüğüm, kendimi anlamsız ve yitik hissettiğim ve çabaların boş olduğunu düşündüğüm ümitsiz zamanlardı.Tanışmamızın ilk günü, o ofisten içeri girdiğimde üzerimdeki ağırlık hissinin ve tedirginliğin bir anda eriyip yok olması bir oldu.Ofisinde hissettiğiniz huzur duygusu ve karşınızdaki insanın verdiği rahatlık ve samimiyet hissi sanırım Romina Hanım “mükemmel” diyebilmem için birinci sebeptir. Beni ilk günden itibaren hiçbir şey için zorlamadan sadece akışına bırakarak dinlemesi ama bu arada doğru soruları sorarak o ofisten her çıkışımda bir adım daha ileriye gidebildiğimi hissettirmesi sanırım beni ona bağlayan şey oldu.Onunla geçirdiğim ve hala devam ettiğim bu “Yolculuk” sayesinde beni derbeder eden ama bitirmeye bir gram cesaretimin bile kalmadığı bir evliliği bitirebildim, kendime olan güvenimi yavaş yavaş tekrar kazandım, içinde bulunduğum bunalımdan kurtuldum.Artık daha doğru sorular soruyorum kendime ve gerekenden fazla suçlamıyorum kendimi. Hala iyileşmeye devam ediyorum… Romina Hanımla birlikte bazen bir seans boyu ağlayabilir, bir seans boyu gülebilirsiniz.Bu kadar rahat olamamak imkansız gibidir. Karşınızda hem profesyonelliği hem de samimiyeti hissederek hiç olmadığınız kadar rahat en sır sakladığınız şeyleri anlatırken bulabilirsiniz bir anda kendinizi.En çok da kimi zaman onun evde düşünmek için verdiği çalışmaları yaparken bu sizi bazen saatlerce düşündürür,bazen üzer ama kendinize hiç fark etmediğiniz mesajlar verirsiniz, bazen de çok mutlu eder.Size ilk başta basit görünen bir şeyin altından neler çıkarttığını fark ettiğinizde bir kere daha hayran olursunuz ona : ) Eğer devam edemeyeceğinizi hissettiğiniz kadar yorulduğunuz bir noktada bile olsanız, son bir gayretle gelinmesi gereken ilk adres bence burası olmalı. Daha iyi hissetmenin ve problemlerin çözülme hızının yükseleceğinin garantisini ben gönül rahatlığıyla verebilirim.

A.Y. (Danışan)

Romina hanım’la tanışmamız ondan danışmalık alan bir arkadaşım vasıtası ile oldu. İyi ki de olmuş. Kendisiyle tanıştığım dönemde hayat benim için oldukça zorlayıcıydı. Kendime güvenim ve saygım o kadar azdı ki hiç bir şey yapmaya cesaret edemiyordum. Üniversite’nin son yılı okulu bile bırakmaya karar vermiştim. Düşüncelerimin ve duygularımın içinde kaybolmuştum. Başarabileceğime dair hiçbir inancım kalmamıştı. Romina hanım’ın bana en büyük katkısı her istediğimi yapabilecek güce sahip olduğumu göstermesiydi. Ben yeniden kendime inanmaya başladığımda üniversiteyi bitirmiş ve diplomamı elime almıştım. İş hayatı ile ilgili de pek çok kaygım vardı onları da konuştuk. Bana her olaya başka bir açıdan bakılabileceğimi öğretti. Şuan istediğim bir işte çalışıyorum. Bir gün bütün bunlar için kendisine teşekkür ettiğimde ‘‘Bana değil kendine teşekkür et, hepsini sen yaptın.’’ dedi, bu söz benim rehberimdir. Mütevaziliğiniz ve hayatımdaki etkiniz için sonsuz teşekkürler.

S.O. (Danışan)

Romina Hanım’la iki sene önce tanıştım.O olmadan bu iki sene içinde sosyal alanda ve iç dünyamda gösterdiğim gelişmeyi göstermem imkansızdı.Kendimle ilgili olumsuz düşüncelerim , kaygılarım ve sorularım vardı.Romina Hanım sayesinde bunlardan kurtuldum ve kendime olan saygımla güvenimi tekrar kazandım.Karşımda başka biri olsaydı bunları başarabilirmiydim bilmiyorum.Çünkü bir psikoloğun eğitimi ve bilgisi dışında danışanıyla frekanslarının uymasıda çok önemli ve ben neyse ki bu iki konuda da çok şanslıydım.Romina Hanım’ı herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

E.K. (Danışan)

Romina Hanım ile yaklaşık 2 sene önce tanıştım. Yaşımın getirisiyle sergilediğim tutarsız ve yanlış davranışların aileme ve ailemle aramızdaki ilişkiye zarar vermesi sonucunda annemin isteği üzerine böyle bir destek almaya karar verdim. Yaptığım hataların etkisiyle en başlarda şüpheli yaklaşsam da, kısa zamanda kendime bile itiraf edemediğim düşünce ve davranışlarımı rahatlıkla Romina Hanım ile paylaşmaya başladım. Beni en çok etkileyen kısım, bana doğruları aşılamak yerine kendi doğrularımı bulmam için beni düşünmeye yönlendirmesi oldu. Romina Hanım, yaşadığım farklı alanlardaki farklı sorunlarımla başa çıkmamı sağlayan ve bana destek olarak kendime güvenmemi sağlayan en önemli insanlardan biridir. Şu anda da yaşadığım herhangi bir problem karşısında çaresiz kalmamayı öğreten ve karşısındaki koltuğa geçtiğimde tüm sorunları beraberce çözebileceğimize inandığım kişi olarak hayatımda bulunuyor. Herhangi bir konuyla ilgili probleminiz olmasa da sadece içinizi dökebileceğiniz ve kendinizin farkına varmanızı sağlayabilecek biri Romina Hanım. Bana kattıklarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum ..

K.Y. (Danışan)

Romina hanım ile iki yıl önce tanıştık. O dönem hayatımda yolunda gitmeyen pek çok şey vardı ve benim hiçbir şeyi değiştirebileceğime dair inancım yoktu. Korku, umutsuzluk ve yoğun bir mutsuzluk içindeydim. Böyle bir dönemde bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisiyle tanıştık. Hayatımda beni kaygılandıran ve mutsuz eden bütün konuları tek tek ele aldık, her birini yeniden değerlendirdik. Benim yaşananlara bakış açım üzerinde çalıştık, şimdi pek çok şeye daha farklı açılardan bakabiliyorum. Birlikte çalıştığımız süre boyunca öğrendiklerim sayesinde kaygı ve mutsuzluklarımın beni ele geçirmesine artık izin vermiyorum. Çalışmalarımız önce kendimi tanımamı sonra da içimdeki gücü bulmamı sağladı. En önemlisi de unuttuğum kendi değerimi ve önemimi bana hatırlattı. Umutsuzlukla ve çaresizlikle baktığım hayata şuan umutla bakıyorum. Geçmişi geçmişte bırakmayı öğrendim, şuan bugünü yaşayabilme gücüne sahibim. O zorlu dönemler geçti ve şimdi daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmek için kendisinden destek almaya devam ediyorum. Kendine inancını kaybetmiş, olumsuzluklarla baş edemeyeceğini düşünen ve korkuları içinde kaybolmuş herkese Romina hanım’ı tavsiye ediyorum. Samimiyetiniz ve bana her zaman kendimi çok iyi hissettiren sabrınız için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Songül A. (Rehber Danışman)

Romina Hanım ile yaklaşık 3 yıldır tanışıyorum. Romina Hanım ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. Özel bir okulda rehber öğretmen olarak çalışmaktayım. Romina Hanım 3 yıldır öğrencilerime Sınav kaygısı, hedef belirleme, ders çalışma yöntemleri ile ilgili seminerler vermekte. Ayrıca kişisel sorunları olan öğrencilerime psikolojik destek sağlamaktadır. Her şeyden önce işini çok seven, güler yüzlü ve pozitif bir hayat anlayışına sahip. Öğrencilerim kendisiyle yaptıkları görüşmelerden çok memnun ayrılmışladır ve her zaman kendisiyle çalışmaktan zevk aldıklarını ifade etmektedirler. Ben de böyle donanımlı bir insanla bilgi alışverişinde bulunduğum için çok mutluyum ve hiç bir zaman yardımlarını esirgemediği için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

L.A (Danışan)

Bundan once hep erkek psikologlar ve psikiyatristler denemiştim ve bu sefer bir bayana gideyim belki duygularımı daha iyi anlar diye düşündüm. Gittiğimde yaptığımız ilk görüşmeyi hatırlıyorum, ben sadece ağlamıştım. O kadar yorulmuştum ki bana “buraya seni getirten nedir” diye sorduğu anda çökmüstüm. Bana kendimle ilgili cok yardim etti. Ilk basta problemleri sıraladik, daha sonra bu problemlerin görünürdeki nedenleri değil de asil nedenlerini bulmaya çalıştık. Asıl nedenlerini buldukça ben kendimi eleştirmeye, kendime daha farklı bakmaya başladım. Kişliğimin bozuk taraflarını korkmadan düzeltmeye başladim. Bunların hepsini gülerek, konuşarak bazen kahkaha atarak bazen de bir dosta anlatırcasina samimi bir şekilde yaptık. Bana kendime karşı objektif olmayı öğretti ve en önemlisi kendimi kabul ettirmeyi öğretti. Kabul etmeyi öğrendikten sonra da yavas yavas diğer ilişkilerim düzelmeye başladı. En büyük problem yaşadığım ilişki ailemdi ve bana bir kac ay once bu gelişimle şu anda bulundugum noktaya geleceksiniz denseydi heralde inanmazdim. Romina’nin en beğendiğim özelliği bazı şeyleri durmadan bana tekrarlatarak, çizdirterek, metaforlar kullanarak, göstererek, tasfir ettirerek anlatmasıydı. Beni tanıdıkça bana ulaşmasi çok daha kolaylaştı. İlk başta belki herkesin yaptığı gibi ikimizde ayni dili konuşmak icin caba gösterdiysek de bir süre sonra Romina benim dilimden konuşmaya başladı. Bu beni inanilmaz rahatmıştı çünkü yanlış anlaşılmanın olmayacağı bir evrene girmiştim. Ayrıca en beğendigim bir diğer özelliği ise her zaman meraklı ve sadık bir dinleyici olmasıydı. Üc hafta once laf arasında söyledigim şeyi bana hatırlatması söylediklerimi ne kadar iyi ve içten dinledigini göstermeye yetmişti bana. Açıkcası Romina’yla çalişmak benim icin cok rahatlatıcıydı cunku çok samimiydik. Çok ictendik bu yüzden ona içimi dökerken pek de korkmuyordum. Onaylanma arzusuyla yanıp tutuşmuyordum. Bana kendim hakkında cok şey öğrettigi icin ona borçluyum. Her zaman kocaman gülümsemesiyle kapıyı açması bile her hafta oraya gitmeyi değerli kılmaya yetiyor. Kişilik sorunlarımı, aile sorunlarımı, ilişki sorunlarimi hic korkmadan, hic çekinmeden düzelttik beraber. Bana yön gostererek bütün her hareketimi kendimden emin bir şekilde yapmamı sağladı.

Z.K. (Danışan)

Romina Hanım ile yaklaşık 8 ay önce tanıştık ve halen kendisinden danışmanlık alıyorum. Duygularımı ifade etmekte zorlanan bir insandım. Sanırım hayatım boyunca insanların beni kendiliğinden anlamasını yani bir mucizeyi bekledim. Eşimle bu konuda sorunlar yaşıyorduk. Beni anlamadığını, bu yüzden mutsuz olduğumu ve bütün bunların sonucu olarak boşanmak istediğimi söyledim. Fakat asıl sorun bu değildi. Gerçekten boşanmak mı istiyordum? Yoksa sadece kendimi anlatamamanın getirdiği iletişim yoksunu ilişkimizden kaçıp kurtulmak mı? Romina Hanım güler yüzü ve pozitif enerjisi ile beni yargılamadan dinledi. Neden böyle davrandığımı öğrenmeye çalıştı. En yakınımdaki insanla kendime dair bir şeyler paylaşmaktan korkan ben, bir yabancıya – artık değil – kendimi anlatıyordum. Anlatmak, üstümde yıllarca gereksiz yere taşıdığım yükü yavaş yavaş atmama, olaylara daha objektif bakmama, kendimi doğru açıdan eleştirmeme, ilişki dili ve davranışlarımı gözden geçirip düzeltmeme ve en önemlisi her konuda farkındalığımın artmasına neden oldu. Bendeki bu değişim eşime de yansıdı. Artık birbirimizle daha rahat iletişim kuruyoruz. Beni dinliyor, söylediklerimi önemsiyor. Ben de duygularımı daha çok ifade etmeye çalışıyorum. Kendimi tanımam ile hayata dair korkularım ve bahanelerim de azalıyor. Artık daha güçlü ve yeterli hissediyorum. Tüm bunlar Romina Hanım’a çok teşekkür ederim.

S. (Danışan)

Gelinen yüzyılda profesyonel destek yada danışmanlık gibi konularda birlikte çalışacağınız kişilerin sadece konusundaki uzmanlığı değil aynı zamanda danışmanlık verdiği kişi yada kurumlarda yarattığı güven en kritik konu haline gelmiştir.Günümüz Dünyasında insanlar ve kurumlar sadece uzmanlarla değil sevdikleri ve güvendikleri uzmanlarla iş yapmayı tercih etmektedir. Bir diğer önemli konu aldığınız danışmanlığın size kurumunuza yada hayatınıza pozitif katkı sağlaması ve sizi sonuca götürmesidir ki bu hem danışanı hem danışmanı en mutlu eden noktadır. Romina hanım genç yaşına rağmen son derece profesyonel,konusuna hakim,işine saygılı,danışanına karşı oldukça ilgili ve tüm bunlardan dolayı benim üç yıldan uzun süredir güvenerek ve severek danışmanlık aldığım,karşılığında da hayatımın her geçen gününün daha kaliteli ve mutlu hale gelmesinde istisnasız rol oynayan,son derece başarılı bir danışmandır. Romina hanım ile düzenli ve disiplinli şekilde çalıştığınız,çalışmalarınız sonrasında kendi üzerinize düşeni yaptığınız taktirde yaptığınız bu yatırım daha mutlu huzurlu ve sağlıklı bir hayata erişmenizi sağlayacaktır. Kendinizi tüm eksileriniz ve artılarınız ile tanımaya çalışırken beğenmediğiniz yönlerinizi kendi kendinize değiştirmeye çalışmak yada sorunları çözmeye çalışırken her işin üstesinden tek başına gelmeye çalışmak hırpalayacı olabilir,bu noktada danışmanlık teknikleri ile Romina hanım’ın kendine özgü naif yaklaşımları birleşince yolunda gitmeyen konuları kendinizi hırpalamadan yoluna sokabilirsiniz. Bana göre Romina hanımın kendisini ayırt ettiği nokta da danışmanlık tekniklerini kendine has yaklaşımları ile bırleştirip nazik ve naif şekilde uygulayarak sizi sonuca götürüyor olmasıdır. Günümüzün havalı marka haline gelmiş danışmanları ile çalışarak kendinizi fabrika bandından geçen birer müşteri gibi hissetmek yerine konusunda uzman ve sizinle daha yakından ilgilenebilecek Romina Hanım gibi genç ve ilgili kişiler ile çalışmanızı tavsiye ederim.Romina hanım bu konuda tereddütsüz şekilde herkese önerebileceğim bir profesyoneldir.3 yılın sonunda kendime yaptığım yatırımın karşılığını Romina hanım ın desteği ile sonuna kadar aldığımı söyleyebilirim.Günümüzde her insanin bir danışanı olmalı bu pahalı bir yatırım gibi gözüksede insanın akıl-beden-ruh sağlığını koruyabilmesi ve sürekli kendini geliştirmesi sizi her anlamda daha zengin bır insan haline getirecektir.

MERVE N. (Danışan)

Bir sene önce “Nedenini bilmiyorum ama mutsuzum. İyileşmeden de buradan gitmeyeceğim” diyerek Romina Hanım’ın karşısındaki koltuğa yerleştim. Ben sorunlu olduğuma emindim ama “Acaba beni anlayabilecek bir uzmanın karşısında mıyım?” sorusu kafamda dönüyordu. Bir sene geçti ve ben her ay Romina Hanım’ın ofisine gitmek için can atıyorum. Bana neden Romina Kuyumcuoğlu derseniz;

1- Üstüne toprak attığım geçmişimi hortlattığı, hayaletlerimi Casper’a dönüştürdüğü ve geleceğim hakkındaki kaygılarımı yok ettiği için.

2- Sevinçlerimi ve hüzünlerimi dolu dolu yaşamayı, ağlamayı öğrettiği için.

3- Seanstan önce dert ettiğim problemler, seanstan sonra bindiğim takside çözüldüğü için. (Ampul yanması)

4- Arkadaşlarım arasında ondan bir kurtarıcı gibi bahsetmeye başladığım için.

5- Belki de sadece güzel bir kalbe ve güzel bir yüze sahip biriyle karşılıklı çay içip sohbet etmekten keyif aldığım içim. Şunu eklemeliyim ki; Romina Hanım’ın benim üzerimdeki başarısı şüphesiz. Fakat kimse “her şey güzel olacak” demeden, kendisine inanmadan o kapıyı çalmasın. Çünkü inanın işe yaramayacaktır. Romina Hanım’a itiraf: Tamamen toparlandığıma inandığım ve artık bana gelmeyin Merve Hanım dediğiniz ilk gün, size dışarıda kahve içmeyi teklif edeceğim. Bu sefer ben size sorular soracağım. O gün gelecek ve ben size bunu teklif edeceğim…Romina Kuyumcuoğlu’nu tanıdığım için çok mutluyum ve üzerimdeki emekleri için kendisine çok teşekkür ederim. Herkese de şiddetle tavsiye ederim…

S.K (Danışan)

Romina Hanım yaklaşık 1,5 yıldır ergenlikte olan ve sonunu düşünmeden hareket eden kızıma yardımcı olabilmek için yanımızda.Yaşadığımız olaylar sonunda ebeveyn olarak kendimizi çaresiz hissettiğimiz zamanda başvurduğumuz ve günden güne ailemizin içinde olan danışmanımız, destekçimiz , dostumuzdur. Romina Hanım kızımıza yardımcı olurken bana ve eşime hatalarımızı görmemiz için bir ışıktır bizim için.Konuşurken insanın kendi kendine hatalarını bulmasını ve kendi ile yüzleşmesini sağlıyor.Farklı sorularıyla çaresiz kaldığın konu ile başedebilmeyi öyle güzel farkettiriyor ki ben bunu hiç düşünmemişim diyorsunuz konuşma sonunda. Aradığım her anda ulaşabildiğim,her zaman samimi ve sıcak davranışla ve güleryüzünle karşıladığın ,her şeyin düzeleceği konusundaki verdiğin güvenle tekrar umutlanmamı sağladığın ,çaresiz anımda sesini duyduğumda rahatlattığın için teşekkür ederim.İyi ki varsınız Romina Hanım. Ne yapacağını şaşırmış, çaresiz kalmış ebeveynlere Romina Hanıma uğramalarını tavsiye ediyorum..

E.C. (Danışan)

Romina Hanim gayet profesyonel yaklaşımıyla yardimci olan aynı zamanda konusurken sizi iyi dinleyip farkli yorumlarla gidilecek yollari tavsiyeleri sunan kesin yargılarla sizinle konusmayan biridir. Seanslar geçtikce sizi tanidikca yorumlarini tavsiyelerini bu yonde dile getiren hem kısa donemli sorunlara yardim eden hemde uzun dönemli sorunlarda derinlemesine sizinle konuşup çözüme götüren biridir. Romina hanimla konusurken cok rahat edebiliyorsunuz. Güleryuzlu ve samimi davranislari size yansiyor ama bununla beraner profesyonelliginden hiç birşey kaybetmiyor. Seanslardaki o sohbet yada cozum odakli kısımlarinda nasıl konusacagini iyi ayarlıyor. Çalışma yeri olarak guzel bi semt te guzel bir mekan seçmis insan gittigi zaman gerçekten kalabalıktan uzak sakin bi yere rahatlamaya gittigini farkedebiliyor. Romina hanımla ilk onceleri okul hayatımdaki tutum ve hatalarimla ilgili seans yapmaya başladık fakat sonrasinda benimle ilgili genel durumlar aile, hayat, ilişkiler, hedefler, kısa donemli zorluklar her tür konu veya sorundan konuşup cozumlere giderken Romina hanımın cok yardımı oldu.

A (Danışan)

Romina Hanım’dan destek almaya 6 ay kadar önce başladım. 6 ay önce kendi içinde bulunduğum kaygılarımı bile dile getiremiyorken; şu an geldiğim noktada kendisi için tavsiye yazmak isteyeceğim aklıma bile gelmezdi. Psikolojiye inanmayan ve bu tarz destek alan kişilere negatif gözle bakan biriydim. Fakat şu an bambaşka bakıyorum olaylara ve hayatında kaygılar yaşayan herkese Romina Hanım’ı tavsiye ediyorum. Peki bana faydası ne mi oldu? Eskiden hayatımda hataya yer yokken; şu an hata yapmaktan korkmuyorum. Dikkatinizi çekerim; Romina Hanım’la her şey mükemmel olucak demiyorum. Yaşadığınız veya yaşanması muhtemel olumsuzluklarla nasıl başa çıkacağınızı kavrıyorsunuz. Zaten en mükemmeli de bunu öğrenmeniz oluyor.

Ümit N. (Danışan)

Romina Hanım’ın ofsine ilk girdiğim gün hala taze bir anı olarak belleğimde yer eder. Hayattan soğumuş, umutsuz, bir daha hiç mutlu olamayacağını düşünen, insan içine çıkmatan ve dahi çalan telefonu açmaktan bile korkan tipik bir sosyal-fobi vakasıydım. Fobim, Romina Hanımla tanışmamızdan önce bazı durumlarda herhangi birşey yapmama ve tepki vermeme bile engel oluyordu. Daha önce (askerlik görevimi yerine getirirken) başka bir danışmanla görüşmüş ve işe yaramadığını anlayınca kendiliğimden bırakmıştım. Ofise girerken bunun tekrarlanıp tekrarlanmayacağını merak ediyordum. Ama konuşmaya başlayınca bu fikrim uçup gitti. Karşımda beni güleryüz ve samimiyetle dinleyen, ben daha “leb demeden leblebiyi anlayan”, aklımdan geçenleri adeta okuyan, herhangi bir şekilde yargılandığım hissine kapılmama neden olmayan, uygulanabilir ve akılcı çözümler üretebilen ve (bence) en önemlisi kendime doğru soruları sormamı sağlayan bir rehber bulmuştum adeta. Yaptığımız konuşmalar, fikir yürütmeler ve yapılan ödevlerle beraber günler su gibi geçti ve şu anda tekrar hayattan tat alan bir insan haline gelmiş durumdayım (aslına bakarsanız sosyal-fobim olmadan bile önce bu kadar iyi hissetmemiştim). Öyle ki, İnsan içine çıkmaktan bile korkan ben, otobüste tanımadığım birini azarlayabilecek seviyeye geldim (örnek saldırgan gibi gözükse de, değişimin ne kadar sıradışı oldğunu göstermek için verdim). Kısaca, artık sorunlarınızın hayatı tatsız bir tekrarlar silsilesine çevirdiğini ve bir çözümsüzlük içine hapsolduğunuzu düşünüyorsanız ve bunlardan daha önemlisi artık iyileşip normal bir hayat sürmek karaı ve iradesindeyseniz, Romina Hanım’ın tecrübesinden faydalanma vaktiniz gelmiş demektir.

K.Ç. (Danışan)

Kendime güvenememem, ne istediğimi bilememem, ilişki sorunlarım, hayata dair kaygılarım, umutsuzluğum, korkularım… daha nice olumsuz duygum nedeniyle, bir arkadaşımın tavsiyesiyle Romina hanım’dan randevu aldım. Ve hayatım boyunca kendime yaptığım en büyük iyiliği yapmış oldum. Terapiye başvurmadan önce sorunlarımı halledemediğimi ve yaşamımda aslında hiçbir problemimi çözemediğimi sadece üzerlerini kapattığımı fark ettim. Bütün sorunların üstünü örtüp, çözüm aramayı erteleyerek kendime ne denli zarar verdiğimi ve hayatımı nasıl ertelediğimi terapilerle fark ettim. Terapiler sayesinde geçmişte yaşamaktan kurtuldum. Korkularım nedeniyle görmezden geldiğim bütün sorunlarımın üzerine gittim. Meğer ne cesurmuşum da bunu görebilmek için Romina hanım’ın bana kendimi göstermesine ihtiyacım varmış. Kendimden kaçmak yerine kendimle yaşamayı öğrendim. Hayatım o kadar değişti ki… Hayata, çevremdeki insanlara ve en önemlisi de kendime bakışım tamamen değişti. Hayat her şeye rağmen çok güzelmiş. Bütün samimiyetiniz için ve üzerimdeki emeğiniz için sonsuz teşekkürler. Her ihtiyaç duyduğumda bana ışık tutacak birinin olduğunu bilmek çok güzel. Sizi herkese zevkle tavsiye ediyorum. Sevgiler.

O.F (Danışan)

Hayatımın belki de en karanlık dönemde, kendimi en dipte hissettiğim bir zamanda çok değerli bir arkadaşımın ısrarı üzerine Romina ile tanıştım. Romina nasıl bir insan derseniz; müzik gibi benim için. Onunla konuştuğumda daha mutlu, huzurlu hissediyorum, her ne kadar beni rahatsız eden konulardan konuşuyor olsam da.Umutla doluyorum. Bana bir şeylere direnebilmem, savaşabilmem, vazgeçmemem için güç veriyor. O, konuştuklarımız hakkındaki düşüncelerini söylediğinde beni anladığını ve yardımcı olmak için elinden geleni yaptığını biliyorum ve bazen sadece bu bile yeterli olabiliyor. Bazen tek ihtiyacınız olan sizi anlayabilecek bir insandır. Ne diyebilirim ki, benim için gerçekten çok değerlisin, iyi ki varsın ve o koltukta oturup beni dinlediğin, bana beni anladığını hissettirdiğin her an için sana teşekkür ederim.

M.S. (Danışan)

Romina hanım’a bir arkadaşımın yönlendirmesi ile kızımın yaşadığı sorunlar için başvurdum. Kızımın okul başarısı oldukça iyiydi ama son dönemlerde notlarda düşüş olmaya başladı. Bununla birlikte normalde çok sakin ve mutlu olan kızım oldukça agresif, öfkeli ve huzursuz görünüyordu. Geceleri uyuyamıyor, yemek yiyemiyor ve ağlama nöbetleri geçiriyordu. Kızım okula gitmek istemiyordu. Evde sürekli bir gerginlik hakimdi. Romina hanım’la ilk görüşmemizde bana kızımda yoğun bir sınav kaygısı olduğunu ve bunun üzerinde çalışacaklarını söyledi. Kızımla çalışmaya başladıklarından birkaç seans sonra kızımın önce duygu durumu düzeldi ardından da ders notları yükselmeye başladı. Şuan her şey yolunda, benim için en önemlisi kızım kendini çok iyi hissediyor. Bir diğer olumlu taraf da hedeflerine ulaşmak için büyük bir motivasyonla çalışıyor ve heyecanla gireceği sınavı bekliyor. Sizinle tanışmasaydık belki de kızımın hem ruhsal durumu hem de okul hayatı çok zarar görecekti. Her şey için sonsuz teşekkürler. Sizinle tanışmanın keyfini herkese tavsiye ederim.

Cemre K . (Danışan)

Romina Kuyumcuoğlu’na Eylül 2010’da üniversiteye yeni başladığımda nükseden anksiyete sorunlarım nedeniyle başvurmuştum. O zamandan beri belirli aralıklarla yardım alıyorum. Son derece yardımsever, ilgili, anlayışlı, sakin, konusunda bilgili birisidir. Kendime daha çok güvenmeme, her alanda doğru kararlar vermeme, ders yaşamımda daha iyi olmama çok yardımı dokundu. Anksiyete ile ilgili herhangi bir sorunum kalmadı. Kendisinden son derece memnunum ve hala diğer konularla ilgili yardım alıyorum.

N. Y. (Danışan)

Romina Kuyumcuoğlunun yaklaşık 3-4 senedir danışanıyım.Kendisinden çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.Mesleğinin gereği dolayısıyla mesafeli ama bunu size hissettirmeyecek kadarda samimidir.Davranış hal ve hareketleri ona güven duygusu kazanmanızı sağlar.Danışanlarını diğer psikologlar gibi ‘hasta’ olarak değil gerçek bir ‘danışan’ olarak nitelendirir ve buna göre hareket eder.Güleryüzlüdür sıcakkanlıdır ve aynı zamanda gerektiği yerde ciddidir.